Nieuwsbericht toevoegen Overdenking toevoegen Agenda-item toevoegen

Wesley Adegeest drijvende kracht Alpha cursus

Zevenhuizenaar Wesley Adegeest is werkzaam bij Alpha Nederland maar kwam er via een omweg nadat hij door een competentietest bij zijn voormalig werkgever aan het denken was gezet.

Wil ik hier nog verder werken? Wat zijn nog meer mogelijkheden? Zo vroeg hij zich af. Toen werd hij gebeld door de Arnoud Drop baas van Alpha Nederland. Hij moest maar eens langskomen voor een maaltijd en dan bespraken ze de baan wel even inhoudelijk en sindsdien werkt hij voor Alpha Nederland. Adegeest: “Aan het begin was het wel even wennen. Het kantoor van Alpha Nederland is toch wel iets anders dan een transportbedrijf. Er stond geen radio aan, inmiddels is dit op bepaalde dagen wel anders.”

Adegeest, momenteel nog herstellende van een corona besmetting, werkt hard om zijn conditie weer op te bouwen.  Muziek is belangrijk voor Adegeest: “Er is ook voor allerlei emotie muziek. Hoe harder muziek hoe beter. De hoop verliezen gebeurt eigenlijk niet echt. Er is altijd wel ergens licht. Er is vrijwel nooit een moment geweest waarin de hoop weg was. Ik ben ook wel een hoopvol persoon. Het moet wel gevoed worden door kerk, muziek en bijvoorbeeld een Alpha-cursus. Samenvattend is hier eigenlijk maar een antwoord op en dat is: Jezus geeft hoop en rust.” Zijn favoriete nummer is ‘No One But You –van Hillsong Worship’.  “Dit nummer hoorde we toen we in Oslo op vakantie waren. We gingen naar een Hillsong dienst. De ochtenddienst hadden we maar half kunnen volgen doordat we in de crèche-zaal zaten daarom ben ik in de avond nogmaals gegaan. Ik werd geraakt door dit lied.  

Adegeest geeft al aardig wat jaren de Alpha-cursus in Zevenhuizen. “In 2016 volgde ik een training om de Alpha-cursus te kunnen geven in onze gemeente. Het werd al een paar jaar gegeven, maar nu ik belijdend lid was wilde ik toch ook graag mijn steentje bijdragen. Tijdens deze training werd ik geraakt door de preek van Arnoud Drop de directeur van Alpha Nederland. Hij had het over Noach en zijn ark. Alle gemeenten bouwen samen een stukje van die ark van Noach. Je doet het niet alleen en als iedereen een stukje boot bouwt, dan maken we samen een geheel. Samen bouwen aan één gemeente van God.”

 De in januari gestarte Alpha cursus in Zevenhuizen wordt net als vorig jaar online gehouden. Adegeest: “Als team van Alpha Zevenhuizen zijn we ook nog extra online bij elkaar gekomen en deelden we lief en leed. Dit was erg fijn. De gesprekken tijdens het vervolg van de cursus waren goed. Misschien ligt het aan de eigen keukentafel maar aan openheid geen gebrek stelt Wesley vast. De eerste online kennismaking van de nieuwe Alpha-cursus was met 8 personen. We zijn de eerste echte avond gestart met 12. Er zijn nog 4 personen bijgekomen. De groep komt eerst online bijeen en gaat daarna in groepen van 6 (online) uiteen. De openheid is er nu al, het leek wel alsof we elkaar al 4 of 5 keer gesproken hadden.”

De cursus kent een zekere opbouw: “we hebben het eerst over Jezus en hoe kan je geloven. Midden in de Alpha cursus valt er een weekend en dan praten we over de Heilige geest. Daarna komen nog onderwerpen aanbod zoals de kerk, genezing en onrecht: de zogenoemde zwaardere onderwerpen. Bijzonder is dat nu de cursus online is er ook personen kunnen aansluiten voor wie het anders toch een stuk lastiger was geweest. Online meedoen kan overal, dus mocht je doordeweeks ergens anders wonen dan kan je nu gewoon meedoen. Bij Alpha Nederland zien we dat er landelijk 12% meer Alpha-cursus zijn gestart vergeleken met voorgaande jaren. Laten we als gemeente de Alpha-cursus meenemen in ons gebed. Dat we als gemeenten biddend om deze groep heen mogen staan. Er gaat veel kracht uit als we als “kerken dit kunnen en mogen doen.”

Naar het overzicht