Nieuwsbericht toevoegen Overdenking toevoegen Agenda-item toevoegen

Inge Jose Smelik ‘Mag ik een beroep op u doen’

Inge Jose Smelik woont en werkt al meer als 20 jaar in Roemenië. Zij is verbonden aan en wordt gesteund door De Lichtkring in Nieuwerkerk a/d IJssel. Inge Jose is de drijvende kracht achter de stichting Ancora Salvarii (reddings Anker). De stichting is een Roemeense, christelijke non-profit organisatie, werkzaam in Roemenië en Moldavië.

“Het is een zeer bijzondere tijd voor ons allemaal, een pandemie die wereldwijd huishoudt. Nu komt het erop aan hoe we hier doorheen komen en of we naar elkaar om kunnen zien, zonder roekeloos te zijn. En mocht de Here alle inspanningen zegenen en het over gaat, dan komt een andere uitdaging: het opkrikken van de economisch regressie. En nog belangrijker: het eerlijk verdelen wereldwijd van de middelen die God ons geeft. Persoonlijk heb ik allang verleerd om te ver vooruit te kijken; met de dag leven is hier wel het advies. Natuurlijk denken we wel aan de toekomst en maken we plannen, maar altijd met het besef dat de situatie zo om kan slaan. Dat blijkt nu zo overduidelijk!”

Het werk van de stichting in zowel Roemenië als Moldavië wordt bemoeilijkt doordat er niet meer gereisd kan worden en verblijft zij momenteel in Strunga Roemenië waar een lockdown geld. “Dit maakt dat we onze gewone activiteiten niet kunnen doen of alleen online maar eind maart is er nog een transport uit Nederland gekomen en kan ik nog een hoop uitzoeken en uitdelen. Dus stil wordt er zeker niet gezeten”.

Toch heeft Inge Jose persoonlijk, met gepaste afstand en juiste bescherming, contact gehad met de deelnemers. “In eerste instantie om ze groente zaden, Roemeense kleur-kinderbijbels en luiers uit te delen die met het transport mee zijn gekomen. En later ook om ze voor de paasdagen voedsel en speelgoed/spelletjes te geven om zo de tijd beter door te komen.” Daar vele Roemenen tot voor kort in Italië werkte na de uitbraak huiswaarts gekeerd zijn leven velen in isolatie. Zij zijn niet getest dus weet men de situatie niet goed in te schatten.

“Ook zijn Romică, medebestuurslid, en ik vrijwilliger bij een crisiscentrum, opgezet door de federatie waar ook onze stichting deel van uitmaakt, om voor mensen in isolatie uit onze omgeving boodschappen te doen. Romică kan ook gevraagd worden voor geestelijke hulp. De psychologe is ook betrokken doordat ze telefonisch hulp geeft aan mensen die eenzaam zijn of aan werkers in de zorg.”

Mag ik een beroep op u doen voor een extra gift, hoe ‘klein’ ook? Voor meer informatie zie: www.stichtingancora.nl 

Zie ook het artikel inge-jose-smelik-virus-zeer-actief-hier

Naar het overzicht